Нацбанк не буде штучно стримувати гривню, – Гонтарєва

Пропозиція валюти в країні, за даними Нацбанку, перевищує попит

Національний банк України не має наміру штучно стримувати коридор для гривні й у разі коливань купуватиме та продаватиме валюту за курсом, який встановить ринок.

Нацбанк не буде штучно стримувати гривню, - Гонтарєва Фото: businessinsider.com.au

Про це в інтерв’ю “Новому времени” розповіла голова НБУ Валерія Гонтарєва.

“У нас немає завдання утримувати курс. Наше завдання – це цінова стабільність. Навіть більше, ми не ставимо жодних коридорів”, – сказала вона – “Нині Національний банк готовий купувати валюту за 21 гривню, і ви бачите, що сьогодні банки продають нам валюту за курсом 21″.

Із початку року банки придбали у фізичних осіб понад $ 1 млрд, що, за її словами, свідчить про те, що фізособи не купують валюту, а навпаки здають її дуже інтенсивно.

За її словами, сам Національний банк із початку року придбав на міжбанківському ринку понад $ 1,4 млрд. Тільки за останній місяць НБУ викупив із ринку понад $ 220 млн. Гонтарева вважає це показниками фінансової стабільності в країні.

“Торговельний баланс – співвідношення експорту й імпорту – став збалансованим, а за рахунок коштів МВФ, Світового банку, випуску цінних паперів під гарантії американського уряду НБУ поповнив резерви”, – заявила Гонтарєва.

“Тому, за рахунком капітальних операцій на сьогодні НБУ відзначає “великий плюс”, а платіжний баланс країни має “дуже добрий” вигляд, – сказала голова НБУ.

“Сьогодні можна говорити, що ми виходимо з піке. У третьому кварталі вже було зростання ВВП, – зауважила Гонтарєва.

Нагадаємо, що платіжний баланс України в січні-серпні 2015 року зведено з дефіцитом $ 349 млн, що в 13 разів менше дефіциту на рівні 4,587 млрд за аналогічний період 2014 року.

Гонтарева запевнила, що інфляція в 2016 році становитиме 12%.