Україна майже зупинила закупівлю газу через потепління

Україна від учора практично припинила імпорт газу через потепління.

Поставки через Словаччину, Угорщину і Польщу впали до нульових рівнів, а через Росію – до символічного 1 млн кубометрів на добу, пише “Комерсант” з посиланням на дані газотранспортних операторів.

При цьому відбір зі сховищ залишається на колишньому рівні вище 20 млн кубометрів.

Україна змогла припинити імпорт через серйозне потепління: середня денна температура в центральних областях зараз тримається на рівні 6-8 градусів вище нуля і, за прогнозом синоптиків, утримається до кінця тижня.

“Знову українцям погода допомагає”, – поскаржився співрозмовник видання у “Газпромі”.

Як зазначається, минулу зиму за рахунок теплої погоди Україна змогла перебути без проблем навіть при низькому рівні запасів газу.

При цьому тепла погода може створити довгострокові труднощі для контрактів “Газпрому”, прив’язаних до ціни нафтопродуктового кошика.

Аналітики Goldman Sachs напередодні повідомили, що тепла погода у Північній півкулі, де розташовані основні споживачі нафтопродуктів, очікується і цієї зими, що може призвести до тиску на попит. У такому разі ціна на нафту може впасти до рівня собівартості видобутку для основних виробників – близько 20 дол. за барель. Зараз барель Brent коштує близько 44 дол.

На думку голови аналітичної компанії Small Letters Віталія Крюкова, “Нафтогаз”, як і торік, намагається заощадити, сподіваючись на подальше зниження цін на нафту, від яких залежить ціна газу. У такому разі йому вигідніше зараз вибирати газ зі сховищ, а російський закуповувати наступного року, коли він подешевшає.

Нагадаємо, що з 12 жовтня Україна відновила імпорт російського газу після тримісячної перерви, домовившись про зниження ціни до 230 дол. за тисячу кубометрів. Проте вже на початку листопада Україна скоротила закупівлі російського газу майже втричі.